معرفی کتاب چای با وینیکات

نویسنده: برت کار
مترجم: مهیار علینقی
نشر نشانه

دونالد وینیکات از مشهور ترین و موثر ترین روانکاوان middle group است که متاسفانه تئوری و آثار اون کمتر در ایران معرفی شده. وینیکات مفاهیمی بسیار عمیق و زیادی رو به دنیای روانکاوی معرفی کرده که عمده اون ها در حوزه رابطه مادر و کودک و تاثیرات اون بر رشد کودک است.
اما یکی از جنبه های مهم یک تئوری، جریانات و روند زندگی پردازنده تئوری هست که می‌تونه به ما نشون بده زندگی نامه، شخصیت و چالش های یک فرد چقدر می‌تونه در مفهوم پردازی و مقالات اون شخص موثر باشه.
همین قضیه جذابیت و فهم اون ایده رو خیلی بالاتر می‌بره. این کتاب به قدری هنرمندانه نوشته شده که شما می‌تونید خودتون رو پشت یک میز در حال مکالمه با یکی از بزرگترین روانکاوان دنیا تصور کنید و از نوشیدن چای با اون و گشت و گذار در روزهای زندگی و دنیای روانی اون فرد لذت ببرید و داستان ها و مفاهیم روانکاوانه و چالش هاش رو از زبان خودش بشنوید.
این کتاب یک محاوره و مکالمه فرضی با وینیکات هست که برت کار نویسنده کتاب بسیار هنرمندانه اون رو طراحی و اجرا کرده به طوری که شما هم دارید داستان یک زندگی رو می‌خونید هم کلی از مفاهیم روانکاوی رو در حوزه رابطه مادر و کودک مثل مادر به اندازه کافی خوب، ابژه ی انتقالی، فضای مراقبتی امن و غیره یاد می‌گیرید.
نویسنده کتاب مطالعات بسیار زیادی درباره این دانشمند داشته و حتی به خصوصی‌ترین اطلاعات نامه ها موفق شده دسترسی پیدا کنه تا بتونه اطلاعات موثقی رو در اختیار خواننده بذاره تا این حد که در طی خوندن کتاب شما خودتون رو در حال گفت و گو با وینیکات بزرگ می یابید.
البته از ترجمه هنرمندانه و دقیق آقای علینقی نباید غافل بود که فهم کتاب رو در زبان فارسی بسیار آسون تر کرده.

✍? مینا سیفی – رواندرمانگرتحلیلی

اشتراک گذاری

مطالب بیشتر
 به راهنمایی نیاز دارید؟
اسکرول به بالا